• História školy

• Dejiny základného školstva v Rejdovej siahajú už do 16. storočia. V obci bola cirkevná škola, ktorá mala 1 triedu so 120 – 130 žiakmi. Nachádzala sa na námestí obce  v susedstve s kostolom.
      • V roku 1895 cirkev odovzdala školu štátu. V tom istom roku obec dokončila   novú budovu školy, v ktorej sa nachádzal i byt pre učiteľa školy. Vyučovacím jazykom bola maďarčina.
      • V roku 1913 bola vybudovaná nová budova, ale tá bola určená pre účely materskej školy.
      • Za tzv. Slovenského štátu bola štátna škola premenovaná na cirkevnú a poštátnená bola až po druhej svetovej vojne.
      • V roku 1937 bola v Rejdovej zriadená aj ľudová škola hospodárska, ktorá bola zameraná na prehlbovanie odborných vedomostí odrastenej mládeže v smere hospodársko-praktickom.
      • V roku 1976 bola v obci ukončená výstavba novej modernej ZDŠ. 1. septembra 1976 sa začali písať dejiny súčasnej školy.